Маніпуляція: давні українці поселилися в Криму ще задовго до народження Христа
Кандидат історичних наук, керівник програми історичної і культурної політики Українського інституту майбутнього Сергій Громенко надав коментар стосовно цього:
"Існує декілька концепції "етносу" та "нації", які частково доповнюють одна одну, але здебільшого заперечують. Відповідно до обраної концепції та "вимірювальної шкали" можна дати різні відповіді на питання про час появи (формування) українців. Однак загальновизнано, що українці – це в основі своїй слов’яни, а отже, їхня поява не може передувати великому розселенню слов’ян як такому, що почалося у 6 столітті нашої ери. Відповідно, про жодних українців як спільноту в часи до нашої ери йтися не може.
Певні народи, які проживали на теренах України до слов’янського розселення, згодом влилися до складу українців, тож можуть бути трактовані як їхні опосередковані предки. Однак двохсотлітні археологічні розкопки в Причорномор’ї не дають підстав вважати, що якесь населення цього регіону мало вплив на український етногенез до рубежу І та ІІ тисячоліть нашої ери. Важливо нагадати, що припущення Михайла Грушевського про походження українців напряму від антів (слов’яно-іранського населення степу 6-7 ст.) нині визнано хибним.
Юрій Липа, один з провідних українських політичних мислителів та філософів, по-перше, мав медичну освіту, а по-друге, писав у першій половині ХХ століття, коли політична кон’юнктура часто-густо брала гору над академічними аргументами в полеміці про народи і нації. Тож будувати історичні концепції з покликанням на його думку – безперспективно.
Наявність українців на Кримському півострові у Середньовіччі – дискусійна проблема. Жодних доказів постійного проживання там слов’ян взагалі до 11-13 століття не існує. На цей же період припадає і початок формування кримськотатарського етносу".